Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with a french wire backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.7 grams |
| Metal : | 10K Two-Tone Gold |
| Backing : | French Wire |
| Length : | 25.50 mm |
| Width : | 6.35 mm |
Additional information
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Drop&44;Fancy |
| Width | 0.25 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 0.7 gram(s) |
Be the first to review “Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....











Reviews
There are no reviews yet.