Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires. Earrings are 21 millimeters in diameter, 3 millimeters wide, and close with hinged clasps.
Product Details:
Earring Information :
| Approximate Weight : | 1.9 grams |
| Metal : | 10K Two-Tone Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Diameter : | 20.00 mm |
| Width : | 3.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.11 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Diameter | 0.83 in |
| Length | 0.88 in |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Be the first to review “Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...











Reviews
There are no reviews yet.