Textured Bar Long Drop Earrings in 14k Yellow Gold
0 out of 5
$250.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These long gold chain earrings punctuated by elegant, textured bars earrings suspended from french wire clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.5 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | French Wire |
| Length : | 66.00 mm |
| Width : | 2.70 mm |
Additional information
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Drop |
| Width | 0.13 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 2.50 in |
| Approximate Weight | 1.5 gram(s) |
Be the first to review “Textured Bar Long Drop Earrings in 14k Yellow Gold” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires....












Reviews
There are no reviews yet.