Sterling Silver Palm Tree and Crescent Moon Pendant with Cubic Zirconias
0 out of 5
$18.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Sparkling cubic zirconias make this lovely sterling silver palm tree and crescent moon pendant sparkle like the night sky.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| Item Width : | 0.50 in |
| Item Height : | 1.00 in |
| Shape : | round-shape |
| Lab Created : | yes |
| Stone Creation Method : | simulated |
| Stone Treatment Method : | Not-treated |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Sea Life |
| Shape | Round (Cubic Zirconia) |
| Stone Creation Method | Simulated (Cubic Zirconia) |
| Stone Treatment Method | Not Treated (Cubic Zirconia) |
| Item Height | 1.00 in |
| Item Width | 0.50 in |
Be the first to review “Sterling Silver Palm Tree and Crescent Moon Pendant with Cubic Zirconias” Cancel reply
Related Products
Necklaces
Necklace with Arrow in Sterling Silver
0 out of 5
$56.99
A contrasting finish arrow flies boldly from this sterling silver necklace. The necklace is 18...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bracelets
Sterling Silver Cross Bracelet with Cubic Zirconias
0 out of 5
$23.99
This inspiring bracelet captures the sophisticated beauty of cubic zirconias in a traditional cross shape....
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
Sterling Silver Large Rectangular Profile Polished Hoop Earrings(75mm)
0 out of 5
$66.99
Modern geometry meets classic simplicity in these beautiful, eye-catchingly large sterling silver hoop earrings. Earrings...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...
Uncategorized
Sterling Silver Rhodium Plated Round Box Chain (5.20 mm)
0 out of 5
$342.99 – $404.99Price range: $342.99 through $404.99
This rhodium-plated round box chain comes in sterling silver and has a width of 5.20...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
Sterling Silver Rhodium Plated Round Cable Chain (1.80 mm)
0 out of 5
$36.99 – $49.99Price range: $36.99 through $49.99
This rhodium-plated round cable chain comes in sterling silver and has a width of 1.80...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bangles
Sterling Silver Rhodium Plated Slim Dome Motif Bangle (6.50 mm)
0 out of 5
$102.99
Radiating simple elegance, this thin dome design bangle is a classic at 7 1/2...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Necklaces
Sterling Silver Rolo Chain with a Heart Toggle Charm and Rhodium Plating
0 out of 5
$278.99
Beautifully crafted rhodium plated sterling silver necklace in a rolo chain style. Featuring a flat...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page














Reviews
There are no reviews yet.