Sterling Silver Hoop Earrings with Round and Marquise Cubic Zirconias(2x30mm)
0 out of 5
$63.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Beautiful marquise-cut cubic zirconias sparkle brilliantly on these spectacular sterling silver hoop earrings. Earrings measure 20x3mm and hang from hinge clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4.8 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 30.00 mm |
Additional information
| Weight | 4.8 kg |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.12 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.78 in |
| Approximate Weight | 4.8 gram(s) |
Be the first to review “Sterling Silver Hoop Earrings with Round and Marquise Cubic Zirconias(2x30mm)” Cancel reply
Related Products
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...











Reviews
There are no reviews yet.