Sterling Silver Earrings with Pear Shaped Freshwater Pearls and Cubic Zirconias
0 out of 5
$18.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These lovely earrings feature polished sterling silver and perfectly timeless white freshwater pearls. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 12.70 mm |
| Width : | 9.65 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.38 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.50 in |
Be the first to review “Sterling Silver Earrings with Pear Shaped Freshwater Pearls and Cubic Zirconias” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...










Reviews
There are no reviews yet.