Sterling Silver Dream Catcher Dangle Earrings
0 out of 5
$63.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Playful dream catchers with textured feathers swing and shine as they hang from these lovely sterling silver earrings. Earrings hang from Euro wires.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | French Wire |
| Width : | 0.50 in |
| Length : | 2.25 in |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Dangling&44;Fancy |
| Width | 0.50 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 2.25 in |
Be the first to review “Sterling Silver Dream Catcher Dangle Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...












Reviews
There are no reviews yet.