Popcorn Texture Earrings with X Motif in Sterling Silver and 18k Yellow Gold
0 out of 5
$222.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These beautiful and versatile sterling silver earrings feature a unique popcorn texture encircled by bands of silver and 18k yellow gold. Earrings are held in place by omega clasps.
Product Details:
| Metal : | 18K Yellow Gold & Sterling Silver |
| Backing : | Omega Back |
| Length : | 20.00 mm |
| Width : | 12.00 mm |
Additional information
| Metal | Yellow Gold & Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 18K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.38 in |
| Backing | Omega Back |
| Length | 0.75 in |
Be the first to review “Popcorn Texture Earrings with X Motif in Sterling Silver and 18k Yellow Gold” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...










Reviews
There are no reviews yet.