Polished Open Love Knot Earrings in Sterling Silver
0 out of 5
$37.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
A modern interpretation of a classic love knot, these polished sterling silver earrings feature a classic, open geometric motif.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 16.00 mm |
| Length : | 16.00 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Love Knot |
| Width | 0.63 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.63 in |
Be the first to review “Polished Open Love Knot Earrings in Sterling Silver” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...












Reviews
There are no reviews yet.