18k Yellow Gold & Sterling Silver Diamond Accented Graduated Popcorn Earrings
0 out of 5
$153.99
Availability: 12 in stock
SKU: D51425807
Category: Earrings
Tag: 925 Sterling and 18K Yellow Gold & Sterling Silver
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Positively sublime, these graduated popcorn teardrop earrings showcase 18k yellow gold bead like detailing. A charming pair designed in elegant rhodium plated sterling silver.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling and 18K Yellow Gold & Sterling Silver |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 36.00 mm |
| Width : | 19.00 mm |
Additional information
| Metal | Yellow Gold & Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 Sterling and 18K |
| Style Name | Drop |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 1.50 in |
Be the first to review “18k Yellow Gold & Sterling Silver Diamond Accented Graduated Popcorn Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...









Reviews
There are no reviews yet.