18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Availability: 12 in stock
SKU: D111402
Category: Earrings
Tag: 925 Sterling and 18K Yellow Gold & Sterling Silver
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling silver dangling earrings. Positively radiant, these ear ornaments showcase French wire backings.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling and 18K Yellow Gold & Sterling Silver |
| Backing : | French Wire |
| Length : | 40.00 mm |
| Width : | 28.00 mm |
Additional information
| Metal | Yellow Gold & Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 Sterling and 18K |
| Style Name | Dangling |
| Width | 1.25 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 1.75 in |
Be the first to review “18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...











Reviews
There are no reviews yet.