14k Yellow Gold with Peace Symbol Pendant
0 out of 5
$166.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
A classic, shiny gold symbol of Peace adorns a simple gold chain. The pendant is 17 inches long and closes with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Length : | 17″ |
| Chain Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Cable |
| Clasp : | Spring Ring |
| Item Height : | 0.50 in |
| Item Width : | 0.50 in |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 17 | 0.8 grams |
Additional information
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Size | 17 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Chain Length | 17" |
| Chain Metal | 14K Yellow Gold |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Item Height | 0.50 in |
| Item Width | 0.50 in |
| Approximate Weight | 0.8 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold with Peace Symbol Pendant” Cancel reply
Related Products
Bracelets
14k Yellow Gold Curb ID Bracelet (4.70 mm)
0 out of 5
$926.99 – $1,058.99Price range: $926.99 through $1,058.99
14k yellow gold curb ID bracelet featuring a small chain and a secure lobster clasp,...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold High Polish The Textured Fancy Chain Necklace (4mm)
0 out of 5
$895.99
This Textured Fancy Chain necklace is a classy, elegant design. Great for layering or wearing...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Chains
14k Yellow Gold Light Rope Chain (2.00 mm)
0 out of 5
$253.99 – $356.99Price range: $253.99 through $356.99
This light rope chain comes in 14k yellow gold and has a width of 2.00...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Chains
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (5.00 mm)
0 out of 5
$3,926.99 – $5,914.99Price range: $3,926.99 through $5,914.99
This solid diamond cut rope chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
Woven Rope Necklace with Diamond Accents in 14k Yellow Gold
0 out of 5
$2,122.99
Fine diamond encrusted bands add elegance and sparkle to this unique and sophisticated woven 14k...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page














Reviews
There are no reviews yet.