14k Yellow Gold Tube Textured Round Hoop Earrings(1.5x25mm)
0 out of 5
$376.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
The intricate texture in different styles highlights the captivating elegance of these tube round hoop earrings. Crafted in 14k yellow gold and secured with snapbacks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Diameter : | 25.00 mm |
| Width : | 1.50 mm |
Additional information
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.98 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.98 in |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Tube Textured Round Hoop Earrings(1.5x25mm)” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires....









Reviews
There are no reviews yet.