14K Yellow Gold Triangle Hoop Earrings
0 out of 5
$328.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Gorgeous 14K yellow gold hoops are beautifully reimagined as striking triangles in these bold, polished earrings. Earrings are held in place by hinged clasps. Earrings measure 32.1×24.3mm.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Length : | 32.10 mm |
| Width : | 24.30 mm |
Additional information
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.96 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.26 in |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |
Be the first to review “14K Yellow Gold Triangle Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...











Reviews
There are no reviews yet.