14k Yellow Gold Textured X Post Earrings
0 out of 5
$126.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These bright and versatile 14k yellow gold “X” motif post earrings sparkle with contrasting texture. Post earrings are 7.5mm long and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 7.50 mm |
| Width : | 7.50 mm |
Additional information
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.30 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.30 in |
| Approximate Weight | 0.6 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Textured X Post Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...










Reviews
There are no reviews yet.