14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
0 out of 5
$996.99 – $1,373.99Price range: $996.99 through $1,373.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This super flex herringbone chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.60 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Herringbone |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.60 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 16” | 7.7 grams |
| 18” | 8.5 grams |
| 20” | 9.2 grams |
| 24” | 10.9 grams |
Additional information
| Weight | 7.7 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20, 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Herringbone |
| Width | 0.20 in |
| Chain Type | Herringbone |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 7.7 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)” Cancel reply
Related Products
Gold, Rings, Rings
14k Yellow Gold Comfort Fit Wedding Band(3.00 mm)
0 out of 5
$190.99
Traditional symbolism meets modern comfort and practicality in this elegant 14k yellow gold wedding band....
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Uncategorized
14k Yellow Gold Mariner Link Anklet 1.7mm
0 out of 5
$207.99
Crafted in glistening 14k yellow gold, this mariner link anklet has a width of 1.7...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Oval Rolo Chain (4.6 mm)
0 out of 5
$1,116.99
This oval rolo chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.6...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Chains
14k Yellow Gold Sparkle Chain (1.50 mm)
0 out of 5
$416.99 – $463.99Price range: $416.99 through $463.99
This sparkle chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters.
Product...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Uncategorized
Woven Rope Necklace with Diamond Accents in 14k Yellow Gold
0 out of 5
$2,122.99
Fine diamond encrusted bands add elegance and sparkle to this unique and sophisticated woven 14k...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


















Reviews
There are no reviews yet.