14k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
0 out of 5
$1,548.99 – $1,948.99Price range: $1,548.99 through $1,948.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This semi solid Miami cuban chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.5 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Miami Cuban |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 4.50 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 10.5 grams |
| 20” | 11 grams |
| 22” | 12.1 grams |
| 24” | 13.3 grams |
Additional information
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Size | 20, 22, 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Miami Cuban |
| Width | 0.18 in |
| Chain Type | Miami Cuban |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 11 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)” Cancel reply
Related Products
Bangles
14k Yellow Gold Cuff Bangle with Pearl and Diamond (3.00 mm)
0 out of 5
$827.99
A lustrous pearl and a dazzling diamond punctuate this simple cuff bangle of timeless 14k...
Uncategorized
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (0.68 mm)
0 out of 5
$94.99 – $115.99Price range: $94.99 through $115.99
This diamond cut cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold High Polish The Textured Fancy Chain Necklace (4mm)
0 out of 5
$895.99
This Textured Fancy Chain necklace is a classy, elegant design. Great for layering or wearing...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Oval Rolo Chain (4.6 mm)
0 out of 5
$1,116.99
This oval rolo chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.6...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold Paperclip Chain Necklace with Rounded Rectangle Pendant
0 out of 5
$619.99
A bright rounded rectangle pendant is suspended from paperclip chain to create this elegant 14k...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....


















Reviews
There are no reviews yet.