14k Yellow Gold Round Cable Link Chain (1.20 mm)
0 out of 5
$224.99 – $265.99Price range: $224.99 through $265.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This round cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.2 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Cable |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.20 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 16” | 1.9 grams |
| 18” | 2.1 grams |
| 20” | 2.3 grams |
Additional information
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable |
| Width | 0.05 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Round Cable Link Chain (1.20 mm)” Cancel reply
Related Products
Bracelets
14k Yellow Gold Curb ID Bracelet (4.70 mm)
0 out of 5
$926.99 – $1,058.99Price range: $926.99 through $1,058.99
14k yellow gold curb ID bracelet featuring a small chain and a secure lobster clasp,...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Diamond Cut Round Franco Chain (5.30 mm)
0 out of 5
$3,389.99 – $3,961.99Price range: $3,389.99 through $3,961.99
This diamond cut round franco chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold High Polish Textured Puffed Oval Link Chain (3.80 mm)
0 out of 5
$828.99
This Textured Puffed Oval Link chain is beautifully designed & crafted in 14k yellow gold...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Uncategorized
14k Yellow Gold Solid Round Box Chain (1.6 mm)
0 out of 5
$951.99 – $1,391.99Price range: $951.99 through $1,391.99
This round box chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.6...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....

















Reviews
There are no reviews yet.