14k Yellow Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$221.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Exuding, simple elegance these earrings feature a puffed heart design on the gorgeous polished finish. Made of 14k yellow gold and secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 8.00 mm |
| Width : | 7.30 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Heart |
| Width | 0.31 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.29 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...










Reviews
There are no reviews yet.