14k Yellow Gold Post Dangle Earrings with Polished Circles
0 out of 5
$188.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Playful polished circles of 14k yellow gold swing and play like tiny suns as you wear these fascinating dangle earrings. Earrings are 55mm long and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 55.00 mm |
| Width : | 3.00 mm |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.11 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 2.16 in |
| Approximate Weight | 1 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Post Dangle Earrings with Polished Circles” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...












Reviews
There are no reviews yet.