14k Yellow Gold Polished Open Triangle Post Earrings
0 out of 5
$303.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Lovely elongated triangles of polished 14k yellow gold are suspended simply and beautifully from these unique earrings. Post earrings are 28mm long and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 28.00 mm |
| Width : | 17.80 mm |
Additional information
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.70 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 1.10 in |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Polished Open Triangle Post Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...












Reviews
There are no reviews yet.