14k Yellow Gold Pearl Huggie Earrings
0 out of 5
$394.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This set of Pearl Huggie hoop earrings are beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & secures with a snap closure. These beautiful huggie hoops are hand crafted & such a beautiful pair to add to your collection. Dont forget the matching necklace!
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 7.65 mm |
| Width : | 2.55 mm |
Additional information
| Metal | Yellow Gold |
|---|---|
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 0.10 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.30 in |
Be the first to review “14k Yellow Gold Pearl Huggie Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires....
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...













Reviews
There are no reviews yet.