14k Yellow Gold Oval Mariner Huggies
0 out of 5
$347.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These Oval Mariner huggies hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will definitely add a bit of style to your collection. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a snap closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 12.00 mm |
| Width : | 13.00 mm |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 0.52 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.48 in |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Oval Mariner Huggies” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....











Reviews
There are no reviews yet.