14k Yellow Gold Oval Cable Link Chain (0.85 mm)
0 out of 5
$182.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This oval cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 0.85 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Cable |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 0.85 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 1.2 grams |
Additional information
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable |
| Width | 0.02 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Oval Cable Link Chain (0.85 mm)” Cancel reply
Related Products
Bracelets
14k Yellow Gold Bracelet with Textured and Polished Pebble Stations (6.35 mm)
0 out of 5
$490.99
An alluring 7 1/4 inches bracelet is showcasing pebble stations in beautiful polished and textured...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14K Yellow Gold Classic Box Chain (1.7 mm)
0 out of 5
$1,397.99 – $2,315.99Price range: $1,397.99 through $2,315.99
This classic box chain comes in 14K yellow gold and has a width of 1.7...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bangles
14k Yellow Gold Cuff Bangle with Pearl and Diamond (3.00 mm)
0 out of 5
$827.99
A lustrous pearl and a dazzling diamond punctuate this simple cuff bangle of timeless 14k...
Bracelets
14k Yellow Gold Mens Panther Link Bracelet (9.30 mm)
0 out of 5
$3,067.99
An elegant and bold classic for men, this eye-catching 14k yellow gold panther link bracelet...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Oval Rolo Chain (4.6 mm)
0 out of 5
$1,116.99
This oval rolo chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.6...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Chains
14k Yellow Gold Sparkle Chain (1.50 mm)
0 out of 5
$416.99 – $463.99Price range: $416.99 through $463.99
This sparkle chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters.
Product...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....

















Reviews
There are no reviews yet.