14K Yellow Gold Lighting Bolt Drop Hoop Earrings
0 out of 5
$297.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These Lighting Bolt Drop Hoop earrings are a great addition. Can be that fun & edgy combination you are looking for. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & an endless hoop closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.7 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Endless Hoop |
| Length : | 19.00 mm |
| Width : | 6.35 mm |
Additional information
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.25 in |
| Backing | Endless Hoop |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |
Be the first to review “14K Yellow Gold Lighting Bolt Drop Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...












Reviews
There are no reviews yet.