14k Yellow Gold Huggie Style Hoop Earrings with Triangle Drops
0 out of 5
$152.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Beautiful polished triangles adorn lovely hinged hoops to create these intriguing 14k yellow gold earrings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.8 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Length : | 22.30 mm |
| Width : | 15.20 mm |
Additional information
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 0.8 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Huggie Style Hoop Earrings with Triangle Drops” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...











Reviews
There are no reviews yet.