14k Yellow Gold Hoop Earrings (3x15mm)
0 out of 5
$194.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These twist hoop earrings are crafted in 14k yellow gold and measure 5/8 inch length and width, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.16 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Diameter : | 15.00 mm |
| Width : | 3.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.16 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.63 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.63 in |
| Approximate Weight | 1.16 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Hoop Earrings (3x15mm)” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...









Reviews
There are no reviews yet.