14k Yellow Gold High Polish Diamond Cut Cross Pendant
0 out of 5
$1,317.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This highly fashionable Diamond Cut Pendant is crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & hangs from a sleek bail. Perfect for pairing with any basic chain.
Product Details:
| Approximate Weight : | 10.2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Height : | 2.00 in |
| Item Width : | 1.00 in |
Additional information
| Weight | 10.2 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cross |
| Item Height | 2.00 in |
| Item Width | 1.00 in |
| Approximate Weight | 10.2 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold High Polish Diamond Cut Cross Pendant” Cancel reply
Related Products
Uncategorized
14K Yellow Gold Classic Box Chain (1.7 mm)
0 out of 5
$1,397.99 – $2,315.99Price range: $1,397.99 through $2,315.99
This classic box chain comes in 14K yellow gold and has a width of 1.7...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Chains
14k Yellow Gold Light Rope Chain (2.00 mm)
0 out of 5
$253.99 – $356.99Price range: $253.99 through $356.99
This light rope chain comes in 14k yellow gold and has a width of 2.00...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Oval Rolo Chain (4.6 mm)
0 out of 5
$1,116.99
This oval rolo chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.6...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....












Reviews
There are no reviews yet.