14k Yellow Gold High Polish Diamond Cluster Bangle (2.00 mm)
0 out of 5
$769.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This Diamond Cluster bangle is an elegant addition to complete your perfect style. Beautiful Pavé set diamonds create a delicate look, crafted in 14k yellow gold with a high polish finish.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 2.00 mm |
| Clarity : | I2-I3 |
| Color : | I-J |
| Minimum Weight : | 0.13 |
| Setting Type : | Prong |
| Shape : | round-shape |
Additional information
| Metal | Yellow Gold |
|---|---|
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cuff |
| Setting Type | Prong |
| Width | 0.07 in |
| Mincttw | 0.13 (Diamond) |
| Shape | Round (Diamond) |
| Average Color | I (Diamond) |
| Average Clarity | I2 (Diamond) |
Be the first to review “14k Yellow Gold High Polish Diamond Cluster Bangle (2.00 mm)” Cancel reply
Related Products
Bracelets
14k Yellow Gold Bracelet with Textured and Polished Pebble Stations (6.35 mm)
0 out of 5
$490.99
An alluring 7 1/4 inches bracelet is showcasing pebble stations in beautiful polished and textured...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (0.68 mm)
0 out of 5
$94.99 – $115.99Price range: $94.99 through $115.99
This diamond cut cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold High Polish Butterfly Peral Paste Necklace
0 out of 5
$657.99
This Butterfly Pearl Paste necklace will be that sweet pop of color you're looking for!...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Chains
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (5.00 mm)
0 out of 5
$3,926.99 – $5,914.99Price range: $3,926.99 through $5,914.99
This solid diamond cut rope chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Sparkle Chain (1.50 mm)
0 out of 5
$416.99 – $463.99Price range: $416.99 through $463.99
This sparkle chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters.
Product...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....













Reviews
There are no reviews yet.