14k Yellow Gold Hexagon Huggie Hoops Earrings
0 out of 5
$296.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These sweet and sophisticated 14K yellow gold huggie hoop earrings feature a lovely hexagon shaped geometric motif. Hinged earrings are 12.7mm in diameter.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.7 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Diameter : | 12.70 mm |
| Width : | 14.80 mm |
Additional information
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops&44;Huggies |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.58 in |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Hexagon Huggie Hoops Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...










Reviews
There are no reviews yet.