14k Yellow Gold Half Sunburst Post Earrings
0 out of 5
$177.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Each of these stunning earrings features a glorious half sunburst shape of brilliantly polished 14k yellow gold. Post earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.9 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 9.50 mm |
| Width : | 15.70 mm |
Additional information
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.50 in |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Half Sunburst Post Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...










Reviews
There are no reviews yet.