14k Yellow Gold Graduated Textured Hoop Earrings
0 out of 5
$224.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These hoop-style earrings feature details that are simply stylish. These include the gorgeous textures and the tapering look of the hoops. This pair is crafted in 14k yellow gold and comes with snap lock style backings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 25.00 mm |
| Width : | 25.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops&44;Symbolic |
| Width | 1.00 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Graduated Textured Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires....
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...












Reviews
There are no reviews yet.