14k Yellow Gold Graduated Round Textured Hoop Earrings
0 out of 5
$125.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Featuring, texture like rays of the sun these graduated hoop earrings are truly captivating. Crafted in 14k yellow gold and secured with snap style locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.55 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 19.00 mm |
| Width : | 19.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 0.55 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Graduated Round Textured Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...










Reviews
There are no reviews yet.