14k Yellow Gold Floating Heart Drop Pendant
0 out of 5
$417.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Show your love with our dramatic floating heart style pendant. Expertly crafted in 14k yellow gold, this bright polish and offset design adds to the appeal of the romantic motif. 18 inches chain included.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Length : | 18″ |
| Chain Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Box |
| Clasp : | Spring Ring |
| Item Height : | 1.25 in |
| Item Width : | 1.00 in |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.5 grams |
Additional information
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hearts |
| Chain Length | 18" |
| Chain Metal | 14K Yellow Gold |
| Chain Type | Box |
| Clasp | Spring Ring |
| Item Height | 1.25 in |
| Item Width | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2.5 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Floating Heart Drop Pendant” Cancel reply
Related Products
Chains
14k Yellow Gold High Polish Textured Puffed Oval Link Chain (3.80 mm)
0 out of 5
$828.99
This Textured Puffed Oval Link chain is beautifully designed & crafted in 14k yellow gold...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Light Rope Chain (2.00 mm)
0 out of 5
$253.99 – $356.99Price range: $253.99 through $356.99
This light rope chain comes in 14k yellow gold and has a width of 2.00...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold Mariner Link Anklet 1.7mm
0 out of 5
$207.99
Crafted in glistening 14k yellow gold, this mariner link anklet has a width of 1.7...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Necklaces
14k Yellow Gold Necklace with Polished Curved Bar Pendant
0 out of 5
$387.99
The modern geometry of a delicate polished curve highlights a gorgeous 14k yellow gold necklace....
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold Plain Cross Motif Necklace
0 out of 5
$354.99
Delicate cable chains are attached to the top and bottom sections of a minimalist and...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Uncategorized
14k Yellow Gold Solid Round Box Chain (1.6 mm)
0 out of 5
$951.99 – $1,391.99Price range: $951.99 through $1,391.99
This round box chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.6...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....

















Reviews
There are no reviews yet.