14k Yellow Gold Curved Tube Earrings with Diamond Cuts
0 out of 5
$254.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Alluring diamond cuts in a lovely spiral form highlight the curved elegance of these tube style earrings. Designed in 14k yellow gold and secured with french wires.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | French Wire |
| Length : | 25.00 mm |
| Width : | 8.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.31 in |
| Backing | French Wire |
| Length | 0.99 in |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Curved Tube Earrings with Diamond Cuts” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...









Reviews
There are no reviews yet.