14k Yellow Gold Curb Huggie Hoop
0 out of 5
$290.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These Curb Huggie hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will definitely add a bit of style to your collection. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a snap closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 11.00 mm |
| Width : | 13.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy,Hoops, |
| Width | 0.52 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.48 in |
| Approximate Weight | 1.6 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Curb Huggie Hoop” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14K Yellow Gold Hoop Mariner Chain Earrings
0 out of 5
$497.99
The timeless boldness of shiny mariner chain is reimagined in these exquisite and unique 14K...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...












Reviews
There are no reviews yet.