14k Yellow Gold Classic Miami Cuban Solid Chain (4.90 mm)
0 out of 5
$5,064.99 – $7,362.99Price range: $5,064.99 through $7,362.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This classic Miami cuban solid chain comes in 14k yellow gold and has a width of 4.90 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Miami Cuban |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 4.90 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 35 grams |
| 20 | 38.9 grams |
| 22” | 43.2 grams |
| 24” | 47 grams |
| 26” | 50.8 grams |
Additional information
| Weight | 43.32 kg |
|---|---|
| Size | 22, 24, 26 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Miami Cuban |
| Width | 0.20 in |
| Chain Type | Miami Cuban |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 43.32 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Classic Miami Cuban Solid Chain (4.90 mm)” Cancel reply
Related Products
Bangles
14k Yellow Gold Cuff Bangle with Pearl and Diamond (3.00 mm)
0 out of 5
$827.99
A lustrous pearl and a dazzling diamond punctuate this simple cuff bangle of timeless 14k...
Bracelets
14k Yellow Gold Curb ID Bracelet (4.70 mm)
0 out of 5
$926.99 – $1,058.99Price range: $926.99 through $1,058.99
14k yellow gold curb ID bracelet featuring a small chain and a secure lobster clasp,...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold High Polish Butterfly Peral Paste Necklace
0 out of 5
$657.99
This Butterfly Pearl Paste necklace will be that sweet pop of color you're looking for!...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold Mariner Link Anklet 1.7mm
0 out of 5
$207.99
Crafted in glistening 14k yellow gold, this mariner link anklet has a width of 1.7...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Chains
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (5.00 mm)
0 out of 5
$3,926.99 – $5,914.99Price range: $3,926.99 through $5,914.99
This solid diamond cut rope chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Uncategorized
Woven Rope Necklace with Diamond Accents in 14k Yellow Gold
0 out of 5
$2,122.99
Fine diamond encrusted bands add elegance and sparkle to this unique and sophisticated woven 14k...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


















Reviews
There are no reviews yet.