14k Yellow Gold Classic Love Knot Stud Earrings
0 out of 5
$287.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Crafted in 14k yellow gold, these stud earrings feature a classic love knot design in a polished finish and are secured with a postback.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.6 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 9.65 mm |
| Width : | 9.65 mm |
Additional information
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Love Knot&44;Studs |
| Width | 0.38 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.38 in |
| Approximate Weight | 1.6 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Classic Love Knot Stud Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k White Gold Heart Hoop Earrings
0 out of 5
$82.99
Crafted in 10k white gold, these earrings featured hoops in a heart shape and...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...










Reviews
There are no reviews yet.