14k Yellow Gold Bismark Chain (7.00 mm)
0 out of 5
$735.99 – $871.99Price range: $735.99 through $871.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This Bismark chain comes in 14k yellow gold and has a width of 7.00 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Bismark |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 7.00 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 16 | 5.4 grams |
| 18 | 5.9 grams |
| 20 | 6.4 grams |
Additional information
| Weight | 5.4 kg |
|---|---|
| Size | |16 |18 |20 | |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 0.28 in |
| Chain Type | Bismark |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Bismark |
| Approximate Weight | 5.4 gram(s) |
Be the first to review “14k Yellow Gold Bismark Chain (7.00 mm)” Cancel reply
Related Products
Bangles
14k Yellow Gold Cuff Bangle with Pearl and Diamond (3.00 mm)
0 out of 5
$827.99
A lustrous pearl and a dazzling diamond punctuate this simple cuff bangle of timeless 14k...
Bracelets
14k Yellow Gold Curb ID Bracelet (4.70 mm)
0 out of 5
$926.99 – $1,058.99Price range: $926.99 through $1,058.99
14k yellow gold curb ID bracelet featuring a small chain and a secure lobster clasp,...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k Yellow Gold Diamond Cut Round Franco Chain (5.30 mm)
0 out of 5
$3,389.99 – $3,961.99Price range: $3,389.99 through $3,961.99
This diamond cut round franco chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Uncategorized
14k Yellow Gold Paperclip Chain Necklace with Rounded Rectangle Pendant
0 out of 5
$619.99
A bright rounded rectangle pendant is suspended from paperclip chain to create this elegant 14k...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Chains
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (5.00 mm)
0 out of 5
$3,926.99 – $5,914.99Price range: $3,926.99 through $5,914.99
This solid diamond cut rope chain comes in 14k yellow gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page














Reviews
There are no reviews yet.