14k White Gold Stretch Bangle with Diamonds (3.00 mm)
0 out of 5
$1,286.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
This versatile yet opulent bangle features a stretch design and the bright sparkle of diamonds. Total weight of diamonds is .14ct.
Product Details:
| Approximate Weight : | 6.2 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 3.00 mm |
| Minimum Weight : | 0.14 |
| Shape : | round-shape |
| Color : | I-J |
| Clarity : | I2-I3 |
| Setting Type : | Prong |
Additional information
| Weight | 6.2 kg |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Setting Type | Prong |
| Mincttw | 0.14 (Diamond) |
| Shape | Round (Diamond) |
| Average Color | I (Diamond) |
| Average Clarity | I2 (Diamond) |
| Approximate Weight | 6.2 gram(s) |
Be the first to review “14k White Gold Stretch Bangle with Diamonds (3.00 mm)” Cancel reply
Related Products
Chains
14k White Diamond Cut Cable Link Chain (0.87 mm)
0 out of 5
$165.99 – $182.99Price range: $165.99 through $182.99
This diamond cut cable link chain comes in 14k white gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gold, Rings, Rings
14k White Gold Classic Pave Diamond Band Engagement Ring
0 out of 5
$2,500.99
Dazzling pave diamonds enliven the band of this classic engagement ring. Set 3/4 of the...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gold, Rings, Rings
14k White Gold Curved Antique Style Diamond Wedding Ring (1/3 cttw)
0 out of 5
$1,069.99
A magnificent antique style diamond wedding band featuring bead border detailing and a curved style....
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bracelets
14k White Gold Diamante Paperclip Chain Bracelet (7.00 mm)
0 out of 5
$1,129.99
Elegant 14k white gold bracelet with a 7mm paperclip chain design and a lobster clasp...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gold, Rings, Rings
14k White Gold Round Cathedral Diamond Engagement Ring (1 1/2 cttw)
0 out of 5
$5,380.99
Positively charming in fine 14k white gold, this round diamond ring features bead set band...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chains
14k White Gold Solid Curb Chain (2.60 mm)
0 out of 5
$565.99 – $810.99Price range: $565.99 through $810.99
This solid curb chain comes in 14k white gold and has a width of 2.60...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gold, Rings, Rings
14k White Gold Unique Infinity Design Diamond Wedding Band (1/10 cttw)
0 out of 5
$692.99
Featuring a bewitching infinity motif with polished border elements, this diamond wedding band is absolutely...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gold, Rings, Rings
Swirl Design Diamond Ring in 14k White Gold (1/2 cttw)
0 out of 5
$1,530.99
Showcasing, Baroque-like aesthetics this ring boasts of intricate flourishes with brilliant diamonds. Crafted in 14k...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page















Reviews
There are no reviews yet.