14k White Gold Polished Hoop Earrings (3x20mm)
0 out of 5
$264.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These timeless hoop earrings crafted in 14k white gold and measure 20 millimeters in diameter, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.6 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Diameter : | 20.00 mm |
| Width : | 3.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.12 in |
| Backing | Snap Lock |
| Diameter | 0.79 in |
| Length | 0.79 in |
| Approximate Weight | 1.6 gram(s) |
Be the first to review “14k White Gold Polished Hoop Earrings (3x20mm)” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...











Reviews
There are no reviews yet.