14K White Gold Interlocking Drop Hoop Earrings
0 out of 5
$313.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These Interlocking Drop earring are the perfect balance of elegant & timeless. Crafted in 14k white gold with a high polish finish & a push back closure.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.9 grams |
| Metal : | 14K White Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 30.00 mm |
| Width : | 14.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Drop&44;Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Be the first to review “14K White Gold Interlocking Drop Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Crowns
0 out of 5
$157.99
Fit for a princess, these elegant 14k yellow gold post earrings feature sweet, shiny crowns....
Earrings
14k Yellow Gold Twisted Cable Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$569.99
These large cable hoop earrings feature an oval silhouette and a bright finish. The popular...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...









Reviews
There are no reviews yet.