14k Two-Tone Gold Twisted Style Polished Hoop Earrings
0 out of 5
$385.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
A simple and elegant pair of oval hoop earrings with a twisted two-row section. Showcasing polished finishing, these pieces are made of 14k two-tone gold and are secured with hinge locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.2 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Length : | 25.40 mm |
| Width : | 19.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2.2 gram(s) |
Be the first to review “14k Two-Tone Gold Twisted Style Polished Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k White Gold Diamond Cut Hoop Earrings(2x30mm)
0 out of 5
$220.99
These timeless diamond cut hoop earrings are crafted in 14k white gold, featuring a...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...
Earrings
Two-Tone Wing Drop Earrings in 10K Gold
0 out of 5
$101.99
Two-tone drop earrings crafted in 10K gold featuring an intricate wing design and secured with...










Reviews
There are no reviews yet.