14k Two Tone Gold Square Love Knot Stud Earrings
0 out of 5
$365.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These wonderfully designed stud earrings radiate a refreshing take on the classic love knot design. These come with a square style and crafted in 14k white and yellow gold. They feature push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.3 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 9.65 mm |
| Width : | 9.65 mm |
Additional information
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Love Knot&44;Studs |
| Width | 0.38 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.38 in |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Be the first to review “14k Two Tone Gold Square Love Knot Stud Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
18k Yellow Gold and Sterling Silver Dragonfly Motif Drop Earrings
0 out of 5
$96.99
Fancy flourishes and 18k yellow gold elements highlight the ornate dragonfly design of these sterling...










Reviews
There are no reviews yet.