14k Two-Tone Gold Multi-Textured Open Circle Style Entwined Earrings
0 out of 5
$313.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Shiny open circle sections gorgeously complement the textured elements of these interlaced design post earrings. Crafted in 14k white and yellow gold and secured with push backs.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.7 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Push Back |
| Length : | 10.10 mm |
| Width : | 10.10 mm |
Additional information
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Textured |
| Width | 0.40 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.40 in |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |
Be the first to review “14k Two-Tone Gold Multi-Textured Open Circle Style Entwined Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k Yellow Gold 8.0mm Round CZ Stud Earrings
0 out of 5
$114.99
These stunning 8.0 millimeters round CZ sparklers make for a beautiful pair of stud earrings....
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...














Reviews
There are no reviews yet.