14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style
0 out of 5
$365.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Featuring two polished twisted and entwined hoops crafted in 14k white and yellow gold these beautiful earrings are a feast for the eyes. They come with snap style backings.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.2 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 22.35 mm |
| Width : | 19.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.88 in |
| Approximate Weight | 2.2 gram(s) |
Be the first to review “14k Two Tone Gold Earrings in Fancy Double Twist Style” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Puffed Graduated Open Oval Earrings
0 out of 5
$251.99
A fabulously simple pair of elongated hoop style earrings crafted in 14k yellow gold. These...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...
Earrings
Two-Tone Twisted Wire Round Hoop Earrings in 10k Yellow and White Gold(3x20mm)
0 out of 5
$368.99
These hoop earrings feature an elegant pairing of twisted yellow gold and white gold wires....









Reviews
There are no reviews yet.