14K Two Tone Gold Diamond Cut Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$333.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
These small two tone gold Diamond Cut Oval Hoop earrings add that subtle unique touch to your collection. Elegance & simplicity you will just fall in love with! Crafted in 14k yellow & white gold, high polished with a hinged clasp.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.1 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Length : | 19.00 mm |
| Width : | 19.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 2.1 gram(s) |
Be the first to review “14K Two Tone Gold Diamond Cut Oval Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Two-Tone Gold Interlaced Hoop Earrings with Hammered Texture
0 out of 5
$205.99
A two-tone trendy beauty is featuring hoop elements with hammered texture. Graceful in its twist...
Earrings
14k White Gold 8.0mm Round Black CZ Stud Earrings
0 out of 5
$136.99
These dramatic 8.0 millimeters round black CZ sparklers make for a beautiful pair of stud...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2x25 mm)
0 out of 5
$178.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 25 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
0 out of 5
$205.99
An elegant marquise shape combines with polished 14k yellow gold to create these bold, majestic...
Earrings
14k Yellow Gold Wide Medium Hoop Earrings with Snap Lock
0 out of 5
$556.99
The full silhouette and bright polish make these classic hoop earrings a jewelry wardrobe favorite....











Reviews
There are no reviews yet.