14k Two-Tone Gold Diamond Cut and Interlaced Style Hoop Earrings
0 out of 5
$348.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Showcasing a darling geometric texture and a contrasting polished section, these round snuggable earrings are positively gorgeous. Made of 14k yellow and white gold.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.9 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 15.80 mm |
| Width : | 7.50 mm |
Additional information
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.30 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.62 in |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Be the first to review “14k Two-Tone Gold Diamond Cut and Interlaced Style Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
14K Rose Gold Diamond Motif Faceted Huggie Earrings
0 out of 5
$245.99
These sweet and sophisticated 14K rose gold "huggie" hoop earrings feature a lovely diamond-shaped faceted...
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Graduated Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$134.99
This pair of 14k yellow gold hoop earrings exudes fine elegance with its graduated oval...
Earrings
14k Yellow Gold Paperclip Link Stud Earrings
0 out of 5
$138.99
These elegant 14k yellow gold earrings feature a stylish variation of a modern paperclip chain...
Earrings
14k Yellow Gold Post Earrings with Stars(6.5mm)
0 out of 5
$160.99
Show the world your star power with these playful 14k yellow gold post earrings. Earrings...
Earrings
Sterling Silver Layered Textured Ball Dangling Earrings
0 out of 5
$43.99
Wave-like texture showcases the exquisitely stunning style of these graduated ball chain dangling earrings. Crafted...












Reviews
There are no reviews yet.