14k Two-Tone Gold Diamond Cut and Baroque Inspired Cross Pendant
0 out of 5
$162.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Magnificent, flourishes, in yellow tone borders the white hue textured center of this stunning cross pendant crafted in 14k two-tone gold.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Item Height : | 1.02 in |
| Item Width : | 0.61 in |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cross |
| Item Height | 1.02 in |
| Item Width | 0.61 in |
| Approximate Weight | 1 gram(s) |
Be the first to review “14k Two-Tone Gold Diamond Cut and Baroque Inspired Cross Pendant” Cancel reply
Related Products
Earrings
14k Two Tone Gold Double Polished and Textured Hoop Earrings
0 out of 5
$214.99
Designed, with double hoops in textured 14k white gold and polished 14k yellow gold...
Pendants
14k Two Tone Gold High Polish Diamond Cut Cross Pendant
0 out of 5
$447.99
This highly fashionable Two-Tone Diamond Cut Pendant is crafted in 14k yellow & white gold...
Anklets
14k Two-Tone Gold Chain Anklet with Rope Design Oval Stations
0 out of 5
$448.99
Intricately crafted oval shape stations with rope like design showcase the one-of-a-kind beauty of this...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Two-Tone Gold Double Row Fancy Drop Earrings
0 out of 5
$358.99
These unique fancy earrings feature a two-tone high-polish gold finish crafted in 14k gold. The...
Bracelets
14k Two-Tone Gold Fancy X Line Bracelet (4.80 mm)
0 out of 5
$766.99
The dynamic appeal of 14k white gold sparkle texture adds excitement to this two-tone bracelet....
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Earrings
14k Two-Tone Gold Hoop Earrings in a Hinged Style(2.5x20mm)
0 out of 5
$446.99
These are 14k yellow and white tone gold hoop earrings in high polish. Designed with...
Toe Rings
14k Two-Tone Gold Toe Ring with a Fancy Open Wire Style
0 out of 5
$159.99
Gorgeous and playfully Bohemian, this toe ring features an open tube motif in a...
Necklaces
4.0mm 14k Two Tone Gold Reversible Omega Necklace
0 out of 5
$2,252.99 – $2,442.99Price range: $2,252.99 through $2,442.99
This reversible omega necklace is crafted in glistening 14k two-tone gold and has a width...
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











Reviews
There are no reviews yet.