14k Two-Tone Gold Alternate Textured Hoop Earrings
0 out of 5
$384.99
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Diamond cut white tone sections provide a charming contrast to the polished detailing of these round hoop earrings. Quite sophisticated in 14k two-tone gold and secured with snapbacks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.3 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Length : | 25.40 mm |
| Width : | 25.40 mm |
Additional information
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.00 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Be the first to review “14k Two-Tone Gold Alternate Textured Hoop Earrings” Cancel reply
Related Products
Earrings
10k Yellow Gold Fancy Oval Hoop Earrings
0 out of 5
$86.99
Crafted in 10k yellow gold, these earrings featured intricate detailing on oval hoops and secured...
Earrings
14k Rose Gold Polished Hoop Earrings (3x25mm)
0 out of 5
$249.99
These timeless hoop earrings are crafted in 14k rose gold and measure 25 millimeters in...
Earrings
14k Rose Gold Puffed Heart Shape Shiny Earrings
0 out of 5
$222.99
Exuding simple elegance, these earrings feature a puffed heart design in gorgeous polished finish....
Earrings
14k Two Tone Gold Double Round Hoops
0 out of 5
$333.99
These Two-tone Double Round hoop earrings are the perfect unique & stylish design. These will...
Earrings
14k White Gold Fancy Twist Hoop Earrings
0 out of 5
$448.99
These fancy twist hoop earrings are crafted in 14k white gold and measure 7/8 inch...
Earrings
14k Yellow Gold Ball Earrings with Faceted Texture(7mm)
0 out of 5
$165.99
Classic, understated 14k yellow gold post ball earrings get an upgrade with the addition of...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (1.5x40mm)
0 out of 5
$268.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter,...
Earrings
14k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (4x30 mm)
0 out of 5
$567.99
These timeless hoop earrings crafted in 14k yellow gold and measure 30 millimeters in diameter,...











Reviews
There are no reviews yet.